IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Почина създателят на знамето-символ на ЛГБТ общността

Гилбърт Бейкър създава популярния флаг през 1978 година

Снимка: pridewinnipeg.com

Снимка: pridewinnipeg.com

Американският творец и активист Гилбърт Бейкър, създател на знамето с цветовете на дъгата, превърнало се в символ на движението за правата на гей общностите по света, почина в съня си на 65-годишна възраст. Това се е случило в нощта на четвъртък срещу петък в Ню Йорк, съобщиха световните агенции. 

Бейкър е бивш войник, който сам се е научил да шие, коггато е бил на около 20-годишна възраст. 

Той се включва в зараждащото се ЛГБТ движение в Сан Франциско и се сближава с активиста и политик на инициативата Харви Милк, който впоследствие е убит, предава bTV.

Гилбърт Бейкър създава популярното знаме с осемте цвята за Деня на хомосексуалната свобода през 1978 година. По-късно това събитие вдъхнови гей прайдовете, които станаха популярни в цял свят. 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата