Голяма част от ранените на концерта на Ариана Гранде в зала "Манчестър Арена" са пострадали в опита си да избягат от мястото заради настъпилата паника след взрива на терориста, който загина на място.
По последни данни при атентата са загинали 22 души, а 59 са ранени.
Районът около залата е отцепен, има и изключително засилено полицейско присъствие, каза пред Нова телевизия журналистът от BBC Емилия Минчева.
Тя разказа още, че всички в града са солидарни към случилото се.
Хората приютяват тези, които са пътували от далеч за концерта на Ариана Гранде и сега не могат да се приберат, защото гарата е затворена, всички влакове са спрени, допълни Минчева.
Хотелите също са отворили врати и настаняват безплатно.
"Манчестър е мини версия на Лондон. Тук миксът на хора от различни култури и националности е огромен, градът е много пъстър. Има много емигранти", добави тя.
"Родителите цяла нощ публикуваха снимки на децата си в социалните мрежи, опитвайки се да намерят информация за тях, а концерът на Ариана Грандее бил посетен основно от тийнейджъри", каза още сънароднимката ни.