IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Испанец е сред ранените при нападението в Лондон

Папа Франциск се помоли за жертвите

Испанец е сред ранените при нападението в Лондон

Полицията е обискирала адрес в Източен Лондон, използван от един от тримата нападатели, които убиха снощи седем души в центъра на британската столица, съобщи тв Скай нюз, като цитира неназован източник, предаде Ройтерс.

Очевидец на обиска е казал за телевизията, че е чул няколко взрива по време на операцията, за които по-късно бил осведомен, че са контролирани експлозии.

Скай нюз съобщи също, че четирима мъже и една жена са били задържани в Баркинг, Източен Лондон.

Испанец е сред десетките ранени при снощното терористично нападение в Лондон, съобщи испанското външно министерство. Говорител уточни, че раненият е настанен в болница, но състоянието му не е тежко.

Кралят на Испания Фелипе Шести и премиерът Мариано Рахой изразиха дълбоки съболезнования за жертвите на нападението. Кралското семейство е написало в Туитър: "Британският народ ще се съвземе след това варварство и безумие. Днес ние сме обединени в болката и в неуморната битка в защитата на свободата."

Папа Франциск също се помоли за жертвите на нападенията в Лондон по време на традиционната си неделна благословия след литургията за отбелязване на празника Петдесетница, предаде Асошиейтед прес.

Нека Светият дух даде мир на целия свят и излекува раните от войната и тероризма, който и миналата нощ в Лондон погуби невинни жертви, каза папата.

Той призова вярващите да се молят и за семействата на хората, станали жертва на атаката, при която загинаха седем и бяха ранени близо 50 души. (БТА)
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата