Ръководителят на Ислямският революционен гвардейски корпус генерал-майор Мохамад Али Джафари заяви, че страната му няма нужда да увеличава обсега на своите балистични ракети, защото те и в момента могат да достигнат до силите на САЩ, разположени в района.
Той добави, че новите санкции на Вашингтон спрямо Техеран "единствено ще увеличат броя на иранските ракети, както и тяхната точност", предават Reuters и "Фокус".
"Обсегът на ракетите ни е 2000 км. и може да се увеличи, но ние смятаме, че той е достатъчен за Иран , защото повечето сили и интереси на САЩ в региона попадат вътре в него", заяви генерал-майор Джафари.
"Американците се опитват да наложат нови санкции срещу Ислямския революционен гвардейски корпус заради неговата ракетна програма, но това е извинение да се нанася вреда върху иранската икономика", добави той.
Според САЩ иранската ракетна програма е нарушение на международното право и на иранското ядрено споразумение от 2015 г. , защото ракетите могат да бъдат носители на ядрени бойни глави.
Иран отхвърля мнението, че иска да придобие ядрено оръжие.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.