IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Задържаха бившия ирански президент Ахмадинеджад

Причината - подкрепа на антиправителствените протести

Снимка: Reuters

Снимка: Reuters

Бившият ирански президент Махмуд Ахмадинеджад е задържан за подкрепа на антиправителствените протести в страната, съобщи днес в. "Ал Кудс ал Араби", цитиран от ТАСС.

Според вестника, позоваващ се на източници в Техеран, Ахмадинеджад бил задържан с одобрението на върховния лидер на Ислямската република аятолах Али Хаменей по време на визита в град Шираз. Причина за арестуването му станали негови изявления на антиправителствените протести, които в Техеран смятат за призив към "разпалване на безредици".

В реч пред демонстранти в южния ирански град Бушер миналия четвъртък бившият президент заявил, че "някои от чиновниците живеят далеч от проблемите на хората и не знаят нищо за реалната ситуация в обществото", пише вестникът. Ахмадинеджад подчертал също, че "хората са недоволни" от правителството на президента Хасан Рохани, което обвинил в монополизиране на властта и ресурсите.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата