Акциите на най-големия изпълнител на отбраната в Съединените щати Lockheed Martin бяха понижени до Hold от Buy в Deutsche Bank с 14,5 процента, с целева цена от $523 от $611. Анализатор от банката изрично цитира "усилията на Китай за модернизиране на бойните самолети" като причина за решението след публикуването на кадри , показващи два китайски изтребителя от шесто поколение в полет, пише MWM.
„Ние понижаваме рейтинга на Lockheed до Hold от Buy, тъй като смятаме, че предишната ни теза се бори да задържи вода и имаме повишена загриженост относно дългосрочната подкрепа за F-35 в лицето на усилията на Китай за модернизация на бойните самолети“, заяви анализаторът Скот Дойшле. Той добави, че вижда "разкриването на по-нататъшен напредък в способностите на бойните самолети от Китай като потенциално подкопаващо дългосрочното търсене на Пентагона за самолети F-35." Първите изображения на изтребители от шесто поколение бяха публикувани на 26 декември, като двата нови изтребителя имат особено конфигурации без опашка - ключово изискване за изтребители от шесто поколение, невиждано досега на нито един летящ изтребител в света.
Китайските J-20 и американските F-35 в момента са единствените изтребители от пето поколение в широкомащабно производство в световен мащаб. Тъй като Китай все повече се очаква да представи изтребител от шесто поколение много преди Съединените щати да го направят и вероятно не много след края на десетилетието, това вероятно ще остави F-35 в рязко неизгодно положение по отношение на производителността, ескалирайки призивите за ограничаване на производството . Финансирането може да бъде пренасочено към програма от шесто поколение или потенциално към асиметрични алтернативи като безпилотни самолети с по-малък обсег или ракетни системи земя-въздух. F-35 вече се счита за по-неблагоприятно в сравнение с J-20, тъй като докато се счита, че двамата имат подобно усъвършенствана авионика, композитни материали и стелт покрития, J-20 има приблизително двойно по-голям обхват, далеч превъзходни летателни характеристики, възможност за суперкруиз, много по-голям капацитет за носене на ракети и по-голям радар. Напредъкът по програмата J-20 е ключов двигател на усилията за подобряване на характеристиките на F-35, включително чрез разработването на новия радар AN/APG-85, ракета въздух-въздух AIM-260 и нова електронна война апартамент. Постепенните подобрения обаче не се очаква да могат да направят F-35 или J-20 жизнеспособни за най-конкурентните мисии въздух-въздух, след като започнат да се въвеждат изтребители от шесто поколение.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.