IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Хеликоптер с туристи падна в река Хъдсън, "разпаднал се" още във въздуха ВИДЕО

Жертвите са семейство испанци с три деца и пилотът

Снимка: Ройтерс

Снимка: Ройтерс

Шестима души, сред които и три деца, са загинали, след като туристически хеликоптер падна в река Хъдсън между Манхатън и Ню Джърси, съобщи кметът на Ню Йорк Ерик Адамс, цитиран от Асошиейтед прес.

Жертвите са семейство от петима испански туристи и пилотът на хеликоптера, уточни Адамс.

Няма оцелели при катастрофата. Телата на всички жертви са открити и извадени от реката, добави кметът на Ню Йорк.

Противопожарната служба в Ню Йорк съобщи, че е получила сигнал за катастрофата в 15:17 ч. местно време (22:17 ч. българско време).

Свидетел разказа пред АП, че хеликоптерът се е "разпаднал" още във въздуха, след като са се откъснали опашката и витлото му. Витлото продължаваше да се върти, докато падаше отделно от хеликоптера, добави той.

Лесли Камачо – служителка в ресторант на брега на реката, разказа, че е видяла летателното средство да се върти неконтролируемо във въздуха, преди да падне във водата.

По време на катастрофата е било облачно, но видимостта над реката не е била ограничена, отбелязва АП.

Федералната авиационна администрация (ФАА) идентифицира хеликоптера като модел "Бел 206".

Туристическият вертолет е излетял в 14:59 ч. и малко по-късно е загубил контрол, съобщиха властите. Четирима души са открити мъртви на място, докато други двама са откарани в болница, където по-късно са починали, уточниха те.

Националният съвет за безопасност на транспорта съобщи, че е започнал разследване на катастрофата.
(БТА)

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата