IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Американец загина при инцидент в Босна и Херцеговина

Той вероятно е бил американски военен, разположен в Италия

Снимка: Pixabay/ MarcelDominic

Снимка: Pixabay/ MarcelDominic

Американец загина при инцидент в планината, докато е бил на почивка в Босна и Херцеговина, съобщават днес местни медии, цитирани от БТА.

Гражданинът на САЩ е пострадал смъртоносно, докато е бил на преход в планината Маглич със съпругата си. Той се е подхлъзнал на заледен ръб и е паднал в пропаст с дълбочина няколко стотин метра.

По непотвърдена информация на босненското издание „Дневни аваз“ вероятно загиналият е бил американски военен, разположен в Италия.

В полицията в град Фоча е бил получен сигнал вчера следобед, че в планината Маглич са се изгубили двама души, като единият е паднал в пропаст.

Спасителни екипи са започнали издирвателна операция веднага след получаване на сигнала, но поради трудния терен са успели да извадят тялото едва в неделя сутринта.

По случая се води разследване.

Ще бъдат разпитани свидетели, които са били по същото време на мястото на инцидента.

Става дума за руски и словашки граждани.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата