IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

САЩ и Великобритания нанесоха съвместен удар по хусите

Въздушният удар е бил по обект на йеменските бунтовници хуси

Снимка: Reuters

Снимка: Reuters

Американски и британски сили извършиха вчера съвместна военна операция в Йемен, заяви британското министерство на отбраната, цитирано от Ройтерс.

Според британското министерство е бил нанесен въздушен удар по обект на йеменските бунтовници хуси, в който са били произвеждани дронове.

Американският президент Доналд Тръмп нареди миналия месец интензивно нанасяне на удари срещу хусите, като правителството му каза, че ще продължи да атакува подкрепяните от Иран бунтовници, докато не спрат да нападат кораби в Червено море.

Великобритания и САЩ и преди са извършвали съвместни операции в Йемен, отбелязва агенцията, цитирана от БТА.

Британското министерство на отбраната уточнява, че ударът е бил нанесен след залез слънце и че британските изтребители, взели участие в операцията, са се завърнали от нея невредими.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата