IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

В Тексас малко прекалиха с бдителността

Фабрика за атомни оръжия беше спряна заради двама ловци

В Тексас малко прекалиха с бдителността

Фабрика за атомни оръжия в щата Тексас беше затворена  временно, защото работници видели двама въоръжени.
 
Мъжете били с камуфлажни дрехи и работниците ги забелязали на около три километра от фабриката.
 
След сигнала местният шериф открил мъжете и се оказало, че са ловци.
 
„Те бяха готови да сътрудничат. Идентифицирахме ги и проверихме за тях в регистрите на полицията”, обяснява шериф Там Тери.
 
Оказало се, че ловците са служители на енергийното министерство. Имали разрешително за лова и не се намирали на територията на фабриката.
 
Има разминаване само в информациите, какво са ловували. Според АП били излезли да стрелят по гъски, а според Ройтерс – по патици.
 
Представител на тексаската служба за сигурност коментира, че спирането на производството във фабриката било обикновена проява на предпазливост.
 
Предприятието работи по попръчки на американското енергийно министерство. То е единственото съоръжение в САЩ за монтаж и демонтаж на атомни оръжия.
 
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата