Европейската комисия обсъжда с представители на българските и гръцки власти стачката на гръцките фермери, която блокира границата между двете страни, съобщи БНР.
Срещата в Брюксел на експертно ниво е по инициатива на представителя на България към европейските общности Бойко Коцев.
Съгласно споразумението за свободно движение на хора, стоки и услуги, гръцките власти са длъжни предварително да уведомят Европейската комисия и останалите страни членки за очаквани блокади и да осигурят алтернативни пътища.
„В момента Комисията проучва ситуацията, за да види до каква степен гръцките власти са изпълнили задълженията си и какви мерки трябва да бъдат взети", заяви говорителят на дирекция „Конкуренция” в ЕК Джонатан Тод.
Една от възможните мерки е започването на наказателна процедура срещу Гърция, каза Тод, но отказа да се ангажира с категоричен отговор доколко реална е тази възможност.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.