IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

10 пирати задържани при освобождаването на „Московски университет”

На помощ на пленения танкер се притече руският "Маршал Шапошников"

10 пирати задържани при освобождаването на „Московски университет”

Сомалийските пирати, задържани на руския танкер „Московски университет” при освобождаването му, ще бъдат отведени в Москва и подведени под наказателна отговорност, съобщава РИА Новости.

„Следствието взема мерки за доставянето на задържаните пирати в Москва за провеждане на следствени действия и привличането им под отговорност в рамките на действащия Наказателнопроцесуален кодекс на Руската федерация и нормите на международното право”, се казва в цитат на агенцията.

Танкерът с 23-ма руснаци и 86 хил. тона нефт на борда беше отвлечен в сряда в източната част на Аденския залив. Корабът е плавал от Червено море за Китай. Той е освободен в четвъртък от моряци на руския кораб за борба с подводници "Маршал Шапошников".

В хода на освобождаването са задържани 10 пирати, някои от тях са ранени. Един пират е убит.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата