Най-голямата италианска банка Unicredit обяви изненадваща загуба за третото тримесечие на стойност 10,6 милиарда евро, включваща отписване на придобивания в Украйна и Казахстан, предаде Асошиейтед прес.
За същия период на миналата година компанията е имала печалба от 335 милиона евро.
Банката обясни в съобщение, че загубата се дължи на отписване на 8,7 милиарда евро от придобивания, включително операции в Украйна и Казахстан.
В загубата влиза и отписването на 135 милиона гръцки облигации и допълнителни отписвания на гръцки облигации от банковите подразделения.
Unicredit обяви и своя нов стратегически план за 2010-2015 година, който предвижда рекапитализация на стойност 7,5 милиарда евро, с която да изпълни регулаторните изисквания за собствения капитал, съобщи Франс прес. Банката реши да не раздава дивиденти тази година.
В Италия ще бъдат съкратени 5 200 служители до 2015 година. Общият персонал на Unicredit е 63 000 души.
В България банката има дъщерната Уникредит Булбанк.
(БТА)
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.