IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Най-малко молби за помощи за безработица в САЩ от 2001 г.

Първоначалните молби за помощи за безработица в САЩ са се понижили през изминалата седмица с 2 000 броя, с което броят им достигна близо четиригодишен минимум до ниво от 302 000 броя.

 Най-малко молби за помощи за безработица в САЩ от 2001 г.

Първоначалните молби за помощи за безработица в САЩ са се понижили през изминалата седмица с 2 000 броя, с което броят им достигна близо четиригодишен минимум до ниво от 302 000 броя.

Четириседмичната среднопретеглена стойност, която е изгладена в значителна степен от влиянието на случайни фактори, регистрира спад от 4 000 до 311 750, което е и най-ниската стойност за такъв период от четирите седмици до 4 ноември 2000 г.

Данните се оказаха значително под средните очаквания на анализаторите за първоначални молби за помощи за безработица от 316 000 броя.

Броят на хората, получаващи помощи за безработица, също е регистрирал спад, след като се понижи с 14 000 до 2.72 млн. души в периода до 5 февруари.

Данните сочат подобрение в пазара на труда, което се потвърди и в изказванията на представители на Федералния резерв. През последните четири години Fed бе насочил вниманието си към слабостта на пазара на труда, но при последните си изказвания дава сигнали, че започва да се съсредоточава основно върху инфлационните сигнали.

В тази насока широките очаквания на анализаторите са на следващата среща на Федералния резерв на 22 март краткосрочната лихва да бъде повишена за пореден път с 25 базисни пункта и да достигне 2.75% на годишна база.

В същото време вносните цени на стоките през януари в САЩ регистрираха повишение от 0.9%, или над очакванията на анализаторите за ръст от 0.7%.

Без да се отчита повишението на петролните цени през месеца с 4.6%, вносните цени са се повишили с 0.2 на сто.

За последната година вносните цени регистрират ръст от 6%, който в основната си част е продиктуван от повишението с 26.9% в цената на петрола. Без да се отчита влиянието на поскъпването на петрола, вносните цени са нараснали едва с 3%.

В същото време експортните цени регистрират ръст от 0.7% през януари, като регистрират повишение за последната година от 4%.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Бизнес
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата