IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

В България се формират около 10 значими групи в интернет

Това е една от тенденциите на пазара, очертана от Венцислав Костов от медийна агенция Пиеро 97 в рамките на презентация на тема „Интернет рекламата в България тепърва предстои“

В България се формират около 10 значими групи в интернет

В България се формират около 10 значими групи в интернет, които ще консолидират между 70 и 90% от рекламните приходи в близките няколко години. Това е една от тенденциите на пазара, очертана от Венцислав Костов от медийна агенция Пиеро 97 в рамките на презентация на тема „Интернет рекламата в България тепърва предстои“ по време на Осмия семинар на Българската уеб асоциация в столицата.

Силата на тези групи ще се влияе и от окрупняването на интернет средата посредством закупуването на по-малки или големи сайтове. Като пример за подобни поглъщания бе посочено придобиването на Rabota.bg от Инвестор.БГ АД през юли тази година, както и купуването на Novinite.com от Дарик радио.

Друга тенденция според Костов е нарастването на дела на интернет рекламата от общите рекламни разходи, като очакванията са през следващите няколко години той да варира между 5 и 10%.

Вижте още

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Бизнес
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата