IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Цените на земята в София и Варна хвърчат

Новите строежи доведоха до по-бързо покачване на цените на земята, отколкото на жилищата; в Бояна, Лозенец и Витоша парцелите скачат неудържимо

Цените на земята в София и Варна хвърчат

Обновяването на сградния фонд и разрастването на столицата доведе до дефицит на парцели за строителството. Това неминуемо се отрази и на цената. През 2006 г. станахме свидетели на по-бързо покачване на цените на земята, отколкото на жилищата.

В някои райони на столицата като Банишора, Бояна, Витоша, Лозенец терените поскъпнаха с около 18 на сто, показва проучване, изготвено по поръчка на Investor.bg.

Причина за по-високите цени в Бояна и Витоша беше силният инвеститорски интерес от страна на български и западни компании, които решиха да строят комплекси от затворен тип.

Липсата на парцели е сред основните фактори собственици на парцели в Лозенец да ги оферират през декември на равнища от 857 евро/кв.м, или с 19% по-скъпо, отколкото в началото на годината.

Вижте още
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Бизнес
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата