IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Продадоха най-скъпата сграда в света за 1,8 млрд. долара

Сградата е разположена на 5-то авеню, в непосредствена близост до Рокфелер център и има разгъната застроена площ от 144 хил. кв. м

Продадоха най-скъпата сграда в света за 1,8 млрд. долара

Американската строителна и инвестиционна компания Kushner Companies финализира сделката по придобиването на 41-етажна сграда на 5-то авеню в Ню Йорк за 1,8 млрд. долара, което е най-голямата сделка за единична сграда в света, съобщава консултантът по сделката Cushman & Wakefield.

Сградата е разположена на 5-то авеню, в непосредствена близост до Рокфелер център и има разгъната застроена площ от 144 хил. кв. м. Тя е била купена от глобалната инвестиционна компания Tishman Speyer Properties, която е притежател и на Рокфелер център.

След сделката портфолиото на Kushner се е увеличило до над 557 хил. кв. м офис индустриални, търговски и жилищни площи и хотели в различни части на САЩ.

Вижте още

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Бизнес
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата