Доходността от инвестиции в търговски и офис площи в момента е около 8-9%. Това каза пред журналисти Валери Вълчев, управляващ партньор във Forton International, консултантска компания, специализирана в обслужване в областта на бизнес имоти. Само в изключителни случаи доходността е под 8, или над 9%, коментира той.
По думите му в първия месец след присъединяването на страната към ЕС на пазара на имоти няма съществени промени с изключение на навлизането на по-консервативни инвеститори.
„В момента имаме информация за два немски инвестиционни фонда, които проявяват интерес към нашия пазар. Немските фондове са сред най-консервативните играчи на пазара“, каза Вълчев, без да споменава имена. „Предполагам, че редица други също проучват възможностите в страната ни“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.