През март 2007 г. стопанската конюнктура в страната остава благоприятна. Общият показател на бизнес климата запазва равнището си от февруари, когато бе достигнат дългосрочен максимум (50,7%) от 1994 г. насам, сочи редовното месечно изследване на Националния статистически институт.
Бизнес климатът в промишлеността също запазва нивото си от предходния месец и е само с 2,3 пункта под регистрирания през септември 2006 г. дългосрочен максимум (50,3%).
Оценките на мениджърите за настоящото бизнес състояние на промишлените предприятия са оптимистични, а и очакванията им за следващите шест месеца са за запазване или подобрение на сегашната ситуация.
Осигуреността на производството с поръчки от чужбина нараства, докато от страната - намалява в сравнение с оценките от предходния месец.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.