IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Над 170 млн. литра вино са произведени у нас през 2006 г.

За седем години в сектор трайни насаждения са създадени 34 220 декара изцяло нови масиви

Над 170 млн. литра вино са произведени у нас през 2006 г.

За седем години в сектор трайни насаждения са създадени 34 220 декара изцяло нови масиви. В сектор „Вино“ финансово по програма САПАРД са подпомогнати 55 проекта, в които безвъзмездната помощ е в размер на 67,885 милиона лева.

От тях са изплатени 33 проекта на обща стойност 41 103 618 лв. Освен това в сектор „Растениевъдство“ са реализирани 165 проекта на обща стойност 84 милиона лева.

Тези данни изнесе днес министърът на земеделието и горите Нихат Кабил преди откриването на най-голямата международна изложба за винарство и лозарство в Централна и Югоизточна Европа Винария 2007 в панаирния град в Пловдив.

По данни на Националната лозаро-винарска камара към 1 декември миналата година регистрираните в камарата винарски предприятия са 255, от които активно действащи са 174.

Вижте още
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Бизнес
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата