IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Доларът регистрира шестседмичен максимум спрямо йената

Щатският долар достигна шестседмичен максимум спрямо йената и се задържа на нива около постигнатия вчера едномесечен максимум спрямо еврото

Доларът регистрира шестседмичен максимум спрямо йената

Щатският долар достигна шестседмичен максимум спрямо йената и се задържа на нива около постигнатия вчера едномесечен връх спрямо еврото, след като данните за инфлацията засилиха очакванията за по-агресивно увеличаване на краткосрочните лихви в САЩ, съобщи Investor.bg.

Доларът се повиши с 0.3% спрямо йената до ниво от 106.35 йени за един долар, което бе шестото поредно дневно повишение спрямо йената.

Еврото се задържа на нива над психологическото 1.3000, след като вчера регистрира най-ниска стойност при 1.2960 долара за едно евро. Към момента единната валута се разменя за 1.3014 долара.

В същото време ръстът на долара се подхранва и от разочароващите макроданни, идващи от Еврозоната и Япония.

Оповестено днес проучване показва, че има спад в очакванията на големите японски компании за подобряване на бизнес климата в страната, като също така те планират ограничаване на капиталовите си разходи през годината.

Индексът на бизнес доверието в страната за периода януари-март се е понижил до 0.6 пункта от 2.1 пункта за предходното тримесечие, което внася допълнително напрежение към това, породено от вече понижаващия се износ на страната.

Не особено обнадеждаващи са и излизащите данни за европейската икономика. Низходящото движение на еврото спрямо долара се подсили след информацията за бизнес климата в Германия на института IFO, изнесена вчера.

Показателят възлезе на 94 пункта за март в сравнение с 95.4 за февруари и средни очаквания на анализаторите за стойност от 95.6 пункта.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Бизнес
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата