IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

На ден транспортните фирми губят около 1000 лева

Държавата дава субсидии и компенсации само за някои линии

На ден транспортните фирми губят около 1000 лева

Транспортният бранш търпи загуби за милиони от въвеждането на извънредното положение. За това алармира председателят на Конфедерацията на автобусните превозвачи Магдалена Милтенова в "Денят ON AIR".

"В Пловдив загубите възлизат на близо 2 милиона за месец. Ситуацията е изключително тежка и критична. Да не говорим за градове като София. В малките градове загубите са средно около 1000 лева на ден само за една транспортна фирма", подчерта Милтенова.

Председателят на конфедерацията заяви още, че браншът получава субсидии и компенсации от държавата, но само за определени линии.

"Превозите в сферата на туризма и ученическите превози търпят особено големи загуби. Най-тежко е в автобусния транспорт, защото там ежедневно се генерират разходи - за кредити, лизинги, заплати и ежедневни разходи за горива", уточни Милтенова пред Bulgaria ON AIR.

Браншът очаква финансиране за всички линии, иначе е обречен на фалит и масови съкращения.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Бизнес
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата