IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Няма сделка


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

4
X
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
САЩ щеше да има здрави основи. Ако не просто източваше за милион-два, а трябваше да се плаща по 30-40млрд за know how, както се предложиха на Yahoo. Тогава САЩ щеше да се концентрира в създаване на собствено know how. Ако за една технология навън се платят 30-40 милиарда това ще доведе до създаване на нов икономически субект, който ще е в много добри отношения със своите американски контрагенти, което ще донесе допълнителна стабилност за САЩ, докато кражбите и опита особено да се монополизират хайтек технологиите води до обратното.
отговор Сигнализирай
3
Zmee
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
>>толерира източването на интелект и иновации от бедните нацииОк, за момент да допуснем, че USA НЕ толерира източването на интелект и иновации - как би изглеждало положението тогава?
отговор Сигнализирай
2
X
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Когато Yahoo навлезе 1995 с крадена технология на американския пазар, когато се появи и Netscape Navigator, също с крадена технология, доларът, който също тогава беше в криза се стабилизира мигновено и започна епохалния ръст на американската икономика. Когато 2000-2001 Google стана истинска компания от уж създаденото 1998 студентско проектче, дойде краха на дотком компаниите - светът не беше съгласен с поредните кражби и реагира с недоверие към интернет бизнеса.Минаха години, ресурсът на крадената технология се изтощи, появиха се нови технологии и САЩ се върнаха в кризата от преди кражбите, когато такива гиганти като IBM уволняваха хиляди хора. Основната интрига е към кой ще се присъедини Yahoo - Към Майкрософт или към Гугъл. Някой смята, вероятно, че започналата с кражба 1995 търсачка има нови идеи, за да е толкова ценна. Каквито и сливания и монополи да направи тази индустрия в САЩ, повече на може да удържи световния монопол. В тази сфера, където легендата е, че повечето компание са тръгнали от 2-3 човека в един гараж, монополът може да е само естествения монопол на иновацията, превърната в световен патент. Консуматорското общество на САЩ толерира източването на интелект и иновации от бедните нации, като по този начин, стимулира създаването на know how извън САЩ, макар и с огризките, които похвърля. От това няма спасение, както виждаме наличието на виртуален капитал се изпарява в един момент и остава само там, където се произвежда истинска стойност, в наши дни това е най-вече интелектуална стойност. Дори САЩ да се докопат до нова технология с посредничеството на такива като Станишев, стабилизацията ще трае още по-кратко. В САЩ просто трябва да си дадат сметка, че днес монополът е доста условно нещо, което е ограничено във времето и единствено непрекъснатото създаване на интелектуална стойност обещава да донесе дългосрочен просперитет.
отговор Сигнализирай
1
Боро
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Боли ме фара...
отговор Сигнализирай
Новини