В глобален мащаб пълнолетните пушачи, които ползват бездимните алтернативи на „Филип Морис Интернешънъл“ са над 27 млн., а в България те надвишават 320 000. Над 36% от приходите на компанията днес се формират от бездимни алтернативи. Трансформацията, през която минава браншът е от изключителна важност, подчерта Пинтос.
"Мисля, че подобна трансформация не е имало в никоя индустрия за цялата история на бизнеса. За да се реализира тя, трябва да имаме ясна мисия и всеки служител да вярва в нея. Необходимо е да се предприемат реални действия за нейното реализиране. Едно такова недвусмислено действие са нашите инвестиции. През последните 15 години сме инвестирали над 10 млрд. долара в научни иновации и тези инвестиции вече започват да дават резултат", каза Демиан Пинтос, генерален мениджър на "Филип Морис България", в рамките на телевизионната дискусия "Talk 23: Eco Tech/Кръгова икономика", излъчена по Bloomberg TV Bulgaria.
Второто нещо, което смятам за важно е това, че ние трябва да се превърнем в компания с фокус върху потребителя, добави Пинтос. Според него процесът на преминаване на един пушач към тези алтернативи не е лесен.
"Според мен най-важното нещо, когато говорим за вътрешна, но и външна трансформация, е това, че ние не можем да постигнем това сами. Трябва да работим заедно и да проведем открит разговор с представителите на нашата индустрия, нашите конкуренти, но и с представителите на институциите и с всички участници на пазара в България".
Вижте цялото видео с разговора в Bloomberg TV Bulgaria тук
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.