IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Световната икономика в рецесия догодина за първи път от 50 години


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

8

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
7
Доню Донев
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Не се ли убедихте, че не всичко, което хвърчи, се *** и че Големия Брат винаги е най-лошия и най-виновния, който и да е той, а по голям от финансовия няма. На такива самозалъгващозадоволяващи се неграмотници каквато и истина да им кажеш, те като латерна си повтарят илюзиите си. Хайде и малко сериозно. Да, има вече много пълни складове, но не само в Китай, а и в САЩ, и в Израел, и т.н. Паричната система от дългов тип по начало руши и хората, и техните образования, и природата поради своята същност, неизбежно води до финансоваи кризи, а те се компенсират с икономически кризи и страданията на милиони хора. Да, в Китай се живее трудно и бедно, но като цяло системата им е много по добре защитена срещу явления като сегашните. Мога да ви обясня подробно как и защо и още много неща, но има ли смисъл? Живейте си с първосигналните илюзии, а ако проработи и някоя Ваша мозъчна клетка нормално, гледайте филма и прочетете текста, които препоръчвам, може и доволен да останете, защото може и да се поочовечите.
отговор Сигнализирай
6

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Прехваленият Китай не е измислил нито една технология. Бълва ширпотреба по западни лицензи. Китайското "икономическо чудо" се основава на робския труд на милионите гладни жълтури, които бачкат за по $50 на месец, живеят в общежития по 4-5 в стая и са на практика крепостни селяни. Китайските ракети и самолети са всички по руски технологии, преотстъпени от руснаците след остаряването им. В момента, в който света престане да им купува детските играчки и ментета-автомобили ще се върнат в първи клас.
отговор Сигнализирай
5

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Доню, това дето си го написал е напълно несъстоятелно. Обзалагам се с теб че след 6 месеца Китай ще е най засегнатата от кризата държава и то не заради 10-те фамилии, ами защото няма да има пазар за свръхпроизведените им стоки. Между другото китайците започват да се оплакват че складовете вече им са пълни, нещо което никога не се е случвало на тях.
отговор Сигнализирай
4

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Ами така е д тези кредити. Много хора започнаха да си купуват неща без да имат реалната възможност.
отговор Сигнализирай
3
Доню Донев
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Да-а-а, нещо става. Подхвърля се в публичното пространство някаква информация, някои я коментират, но какво в края на краищата става и най-вече защо, не се казва. Но още по-странното и всъщност страшното е, че на практика почти никой не се интересува от същността на проблема и нито официалните решения, нито коментарите не предлагат смислени решения, адекватни на проблема. Че тече умишлен процес на масово видиотяване и развращаване, както от доста време са установили истинските социолози, е факт, но не съм допускал че процесите са стигнали толкова далеч. А проблема който поражда останалите проблеми е в порочната вредна ужасна парична система от дългов тип с частично покритие, появила се преди около 300 години в Англия. Ако някой си направи труда като начало да потърси с Гугъл "деньги - пирамида долгов" /филм/ и "хочу весь мир и еще 5%" /текст/, ще разбере за какво става дума. И ще се стресне от информацията в случая. Както се случва в такава парична система, всички повече или по-малко ще обеднеем с изключение на собствениците на основните търговски банки, които са на практика десетина фамилии. Разбира се, паралелно ще се увеличи и властта им и нашето дългово робство, което май не е по-добро от физическото робство. Но това е единия сценарий. Тази система сама по себе си предполага рано или късно разрушаване или саморазрушаване, а това може да стане още този път. Има страни като Япония и Русия, които не са изцяло в тази парична система и други, като Китай например, които са изцяло извън нея. Налице са теории и релни практики на микро и макро ниво, показващи какъв е изхода. Така че този път не се знае знае ли се.Та наистина нещо става и ако не сме толкова ***, развратени и страхливи, може и да успеем още този път, колкото и силен и безскрупулен да е противника. А иначе ще си правим *** протести, ще нагнетяваме напрежение и се разединяваме по всички линии - от религиозни през политически и социални до семейни и в крайна сметка ще наливаме вода в мелницата на нашите робовладелци - собствениците на основните частни търговски банки. Разбира се временно, но защо да плащаме такава висока цена?
отговор Сигнализирай
2

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
nie sme ot 20 godini v kjrizata
отговор Сигнализирай
1
Радост
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Няма да ни изплашиш с еврейската статия ,че навън е много страшно е ще става още по-тъмно.Няма!!!,,Българите сме като плевелите,колкото и да ни късат отново излизаме,,
отговор Сигнализирай
Новини