Петролът поскъпна за втори пореден ден и котировките се устремиха към трето поредно месечно повишение, след като надеждите на инвеститорите за възстановяване на световната икономика и повишаване на потреблението отново взеха превес.
В часовете на днешната електронна търговия на международните петролни борси в Лондон и Ню Йорк петролните фючърси с доставка през юни продължават да поскъпват, въпреки че данните на eнергийното министерство на САЩ вчера показаха, че петролните резерви на страната са се увеличили с още 4,1 млн. барела за седмицата, приключила на 24 април.
Петролните резерви достигнаха 374,6 млн. барела – най-високото ниво от септември 1990 г., което е с 15% по-високо от средната стойност за последните пет години. Седмичното увеличение се оказа два пъти по-голямо от пазарните прогнози.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.