Тя е олицетворение на женственост, красота, класа и стил. Излъчва респект, но същевременно и нежност. Представяме ви невероятната Мисис България 2012 Вселена – Йордана Димитрова.
Йордана Димитрова е финансист по образование. Завършила е Икономически университет Варна, а също така и Корпоративен мениджмънт в "Open Universit" London. През 2011 година стартира своя предприемаческа дейност в света на кафето и чая.
Занимава се с организирането на изложения, национални мениджърски срещи, лектор е по вътрешно фирмени обучения "Бизнес планиране" и "Система за управление на качеството". Има редица участия в семинари.
Сред отличията, които се нареждат до короната й на Мисис са награда за Нова бизнес идея 2011 в категорията „Нов Бизнес модел“, диплома за Маестро барист към SCAE (Speciality Coffee Association of Europe), награда VIP Property Award, Награда от VIP BUSINESS Awards 2015 г., както и Мисис Галерато 2012, Мисис Спектро Аестетикс 2012, Mrs Beauty Universe 2013.
Срещаме се с нея, за да ни разкаже малко повече за семейството и за това каква е формулата на успешната жена.
Каква е мисията на Мисис България и как се промени животът ви, след като спечелихте титлата през 2012 година?
Мисията на Мисис България е да насърчава семейните ценности, да е социално отговорна и активна в благотворителни мероприятия, да изразява красота и благородство. Дамите, които желаят да участват в конкурса, трябва да са готови да посветят време, усилия и средства в каузите на Мисис България.
Не е достатъчно условие да са омъжени и красиви – всяка една поддържана и стилно облечена жена е красива. Спечелването на короната е преди всичко призвание и отговорност, които се показват и доказват през годините.
Титлата на Мисис България внесе в живота ми повече блясък, суета, изящество, както и много нови приятелства и контакти. Програмата ми е допълнена с балове, светски мероприятия, благотворителни кампании, модни ревюта. Цял живот съм акцентирала на работата, кариерата и за мен беше много вълнуващо да изразя на преден план Аз, жената – нежна, грациозна, женствена.
Разкажете ни малко повече за каузите, в които участвате. Коя бе последната?
Последно се включих в кампанията да помогнем на самотна майка, която като мен има бебе и по-голямо детенце, които са на същата възраст като моите деца. Нямаше с какво да ги нахрани... Има много тъга и болка в света около нас. Смятам, че е морално задължение на нас хората да си помагаме и да се подкрепяме, кой с каквото може.
Да, има и псевдоблаготворителност, има и злоупотреби, но това не бива да ни спира и оправдава. Аз продължавам да апелирам, съдействам и участвам в каузи и социални мероприятия. Прави ми добро впечатление и че все повече светски събития и балове са с благотворителна насоченост.
Какви качества трябва да притежава истинската жена?
Харесва ми мисълта: „Истинската жена има качества, които карат другите да забележат, че тя не е само една външност!“. Съвременната жена има цел и смисъл в живота си, интересна е като личност, проявява характер и се бори за щастието си.
Всеотдайна е към семейството и децата си, но същевременно развива себе си и сбъдва мечтите си. Истинската жена не се конкурира с мъжа и не му доказва своето съвършенство, уважава мъжете и ги привлича със своята вътрешна красота, а външността е на второ място.
А мъжът до нея?
Жената винаги отразява мъжа, на когото е дала сърцето си. Щастлива съм, че до мен стои силен мъж, който не ме ограничава, а ми дава възможност да следвам мечтите си и да развивам способностите си. За мен истинският мъж е умен, забавен, целеустремен, отговорен е към семейството и се наслаждава на призванието да бъде баща.
Казват, че: „Истинският мъж тича, когато го обичат, уважава, когато е уважаван, пренебрегва себе си, когато и тя умее да се пренебрегва, дава всичко, когато тя не иска нищо и не коленичи пред всички красиви жени, защото истинският мъж се влюбва в ума.“.
Останалата част от интервюто може да прочетете в Az-jenata.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
S&P 500 отбеляза най-силния си ден от май насам с надеждата за край на войната в Иран
Финансист: При война след 15 април от ценови риск ще се премине към риск от недостиг на гориво
България влиза в надпреварата за AI суверенитет с BgGPT 3.0
Virgin Galactic подновява продажбата на билети за космически полети
Димитър Радев: Реалната конвергенция изисква фискална дисциплина и икономическа адаптация
Морски, градски и културен туризъм са най-предпочитани от българите
Три зодии влизат в период на голям напредък до края на април
Здравословен домашен хляб с бадемово брашно
Залезът на ръчните скорости: Защо автоматикът превзе пазара на нови коли?
Пезешкиан: Иран има воля да сложи край на войната
Пълнолунието на 1 април носи надежда за ново начало на три зодии
Късна емисия
ПАО прави мръсно на съотборник на Везенков
Шок и мъка! Италия пак няма да е на световното
Англичаните се изложиха на "Уембли" срещу Япония
Испания зацикли пред гола, Кабаков съдия
Турция излъга Косово на звезда на ЦСКА и ще играе на Мондиал 2026
Мартин Петров за Боби Михайлов: Ако не беше той, нямаше да има четвъртите в света
Таро карта за 1 април, сряда
Дневен хороскоп за 1 април, сряда
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Трапезата на Лазаровден и Цветница
Таро карти за април за всяка зодия
Легенди на Висшата лига идва в Бургас за "Мач на надеждата"
Иновация от последно поколение може да ви спаси в опасна ситуация с колата
Нищо ново: България е с най-ниски почасови разходи за труд в ЕС
Форум за актуални политики за активизация на младежка заетост се проведе във Варна
Печалбата на банките у нас расте
Отличиха най-талантливите млади изпълнители и инструменталисти в конкурса „Диньо Маринов“
Оръжие от космоса: Археолози откриха брадва с извънземен произход
Учени откриха източника на магнитните бури: Какво се случва в недрата на Слънцето
Китай представи пътна карта за 6G с търговски старт през 2030 г.
Проблеми с топлинния щит на „Орион“: Сигурността на Артемис 2“ е под въпрос
Pulsar Fusion разработва двигател за междупланетни полети
Учени с прогноза: Цунами в Средиземно море е неизбежно