IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

100 милиона фенове за Дисни във Facebook

Границата премината тъкмо за рождения ден на основателя на компанията

100 милиона фенове за Дисни във Facebook

Когато преди близо 90 години братята Уолт и Рой Дисни създават своята компания, едва ли са предполагали, че тя ще се превърне в истински корпоративен колос. Сега в навечерието на 109-ата годишнина от рождения ден на Уолт, марката Disney покори нов маркетингов връх.

Общо над 100 милиона са вече феновете на повече от 200 официални страници, свързани с Мики Маус и компания във Facebook. Броят на хората, харесващи продукцията на компанията, нараства прогресивно само за година и половина.

Стартът е даден през август 2009 г., когато The Walt Disney Company се настанява активно в най-голямата социална мрежа. Оттогава насам се стига до момент, в който на седмица по 5 милиона нови потребители „харесват” страниците на Дисни.

Повечето се възползват от услугата да получават всекидневно новини, свързани с дейността на компанията.  

За да отбележат подобаващо постижението, от Дисни пуснаха клип, който показва историята на Facebook – развитието на корпорацията. От видеото разбираме и някои интересни факти.

Например, че над 70% от феновете са жени, а 60 на сто живеят извън САЩ. Четирите най-популярни езика, използвани от потребителите, пък са английски, испански, френски и италиански.

Постовете в страниците на Дисни във Facebook са гледани 1 милиард пъти през последните 9 месеца. 
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Технологии
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата