IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Технологиите събуждат креативността у децата


Обратно в новината

Коментари Коментари

4
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
ИТ технологията е инструмент. Както с една дрелка можеш да си пробиеш дупка в стената да си окачиш картина, така можеш да си направиш лоботомия в домашни условия. Времето прекарано пред комютър може да бъде полезно или деструктивно. Проблема с децата, е че тяхната система за самосъхранение не е така добре развита. Ако родителите използват позицията си да ги насочат към конструктивни занимания всичко би било наред. Хората обвиняват комютрите за собствената си безотговорност.
отговор Сигнализирай
3
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
До АнонименДраги Анонимнико. В бързината си да се покажеш по-професор от ПроФесора явно си пропуснал да прочетеш че аз пиша за ЧЕТЕНЕ . Това че книгите са не само хартиени а имат и електронен вариант не е твое откритие а е известно на всички . А ако се напрегнеш малко и прочетеш и последното изричение в коментара ми ще ти светне че аз пища че клипове и филми като единствена форма на обучение не създават дълготрайни знания поради бързината на предаваната информация .
отговор Сигнализирай
2
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
Драги професоре, от 30 години чета книги на компа. Нека да сравним четене на книга за мрежи с, примерно, CISCO курс със симулации на пакет трейсър. Ти ще четеш от книжна книга, а аз от официалния курс на СИСКО с упражненията на симулатора. После ще застанем двамата на едно работно място и ще вършим еднаква работа. Дори няма да разбереш какво се случва и защо. Или ти учи от книга програмиране, а аз на компа ще чета и пиша код и ще го тествам...
отговор Сигнализирай
1
ПроФесора
преди 5 години
Харесвам 10 Не харесвам 1
Абсолютно погрешна статия.Дете прекарвало времето си не в игри навън с другите деца а от 2 годишно в зяпане на филмчета на таблет получава много сериозни мозъчни увреждания а не става технологичен гений. И също,трябва да се знае, че мозъка има своите ограничения за скороста с която обработва получаваната информация и затова възприемането на сериозни, дълготрайни знания най- добре става с ЧЕТЕНЕ НА КНИГИ. Бързата информация идваща с мултимедийни клипове и филми лесно се забравя и не е удачна.
отговор Сигнализирай