Добре, нека бъдем честни – всички сме срещали онзи тип хора, които изглеждат истински ангели на пръв поглед, но някак ни оставят с неприятното усещане, че нещо в тях не е наред.
Те може да се усмихват ослепително и да ни обсипват с комплименти, но действията им често разказват различна история. Време е да захвърлите розовите очила и да разберете реално кои са фините знаци, че някой може да не е толкова добър, за колкото се представя.
Говорим за тези подли поведения, пасивно-агресивни коментари и крещящо пренебрежение към другите, които разкриват истинския характер на човек.
Така че, нека се потопим и проучим девет издайнически признака, че някой може да не е светецът, за когото се опитва да мине пред другите. Пригответе се да изострите инстинктите си и да се предпазите от онези, които може би нямат най-добри намерения спрямо вас:
1. Човек, който не е особено надежден
Всеки има моменти, в които изпуска парата. Невинаги успяваме да изпълним обещанията си поради някои форсмажорни обстоятелства. Но когато някой е постоянно ненадежден, това може да е знак, че не е толкова добър, колкото изглежда.
Това, че човек се държи несериозно спрямо вас и ангажимента си към вас, не означава само, че той просто е разсеян. Това е модел на поведение, който показва липса на уважение към времето и чувствата на другите хора.
Ако често сте разочаровани от дадена личност заради неспазените обещания или анулирания в последната минута, може би е време да преоцените колко „добър“ е този човек наистина.
Истински добрият човек цени времето и чувствата на другите и се стреми да изпълнява ангажиментите си. Така че следващия път, когато някой ви остави да висите за пореден път, имайте това предвид – неговите действия говорят по-силно от чара му на повърхностно ниво.
2. Този човек иска да получава повече, отколкото е готов да дава
Може да имате приятелка/приятел, който вечно е усмихнат и очарователен, но някак се държи едностранчиво към вас. Когато например излизате заедно, този човек вечно си забравя портфейла си и в крайна сметка му плащате сметката.
Или пък този ваш приятел вечно взема неща назаем от вас и „забравя“ да ви ги върне. Или пък когато имате нужда от помощ или подкрепа, този човек внезапно се оказва твърде зает.
Накратко – човек, който е готов да вземе, но рядко е склонен да даде нещо в замяна. Този дисбаланс е много изтощаващ и обикновено кара даващия човек да се чувства използван.
Добрите хора разбират баланса между даването и вземането във всяка връзка – било то приятелска, романтична, съседска и т. н. Те не експлоатират другите за собствена изгода.
Ако забележите, че някой постоянно взема повече, отколкото дава – било то време, ресурси или емоционална подкрепа – това може да е сигнал, че не е толкова добър, колкото изглежда на пръв поглед.
Цялата статия четете в Тialoto.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.