Легендарният вратар Джиджи Буфон се превърна в неотменна част от пеещите с пълно гърло химна на Мамели италиански национали, но следващият играч с тази фамилия няма да носи небесносинята фланелка.
Синът на Джиджи - Лоис Буфон, е ляво крило на италианския Пиза. Само на 17 години, той получи първата си повиквателна тази седмица. Но за тима на Чехия до 18 години. Чакат го три супер мача - срещу Англия, Франция и Португалия в следващите дни.
Лоис Буфон е син на Джанлуиджи и модела Алена Середова, която е чехкиня. Двамата се разведоха преди няколко години, но остават в отлични отношения. А наследникът избра Чехия за свой национален отбор, въпреки че имаше интерес и от италианската федерация.
Татко му изигра 176 мача за "скуадра адзура", повечето като капитан. Спечели световната титла през 2006-а, игра финал на Евро 2012 и в още куп паметни турнири.
"Майка ми бе много щастлива от моя избор и това не е странно - коментира тийнейджърът. - Но и татко бе много въодушевен. Той ме посъветва и насърчи да играя за Чехия, след като те първи ме потърсиха. А и вероятно ще имам повече шансове да представлявам този тим и да се развивам като играч.
Не очаквах да ме потърсят толкова рано, едва наскоро дебютирах в Серия В. Роден съм и израснах в Италия, но това няма да ми попречи да давам винаги сто процента за чешкия отбор." /24 часа
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.