IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Помощ! Гаджето ми е лепка

Привързаността - добра или лоша?

Снимка: sxc.hu

Поне веднъж в живота си всеки се е сблъсквал с досадната привързаност – дали от страна на гадже или от страна на прекалено загрижен родител. Опитът да ни обсебят най-често ни действа обезсърчаващо особено в романтична връзка. Вместо да изстиваме към партньора по-добре да се опитаме да вникнем в причините за поведението му. На първо място трябва да се научим да различаваме болестната привързаност от любящата такава. Ако сме наблюдателни – може и да се спасим от гаджето лепка, преди да е станало твърде късно!

Има 4 основни вида привързаност

Нормална привързаност

Този тип партньори са най-подходящи за дълготрайни отношения. Те не са досадни, имат добро самочувствие и не умират от страх, да не ги изоставим. С тях близостта е по-лесна, защото са по-склонни към открити отношения. С такива партньори се чувстваме сигурни - можем да разчитаме на тях, а и те на нас. Освен това няма да ни правят сцена на ревност, ако решим да се позабавляваме по женски/мъжки с приятели и не ги поканим. Вярват, че нищо „опасно" няма да ни се случи и без техния надзор.

Тотална липса на привързаност

Този тип партньори често изглеждат някак хладни и безчувствени. Те не се страхуват, че ще ги изоставим, защото ние не сме фокуса на живота им. Ако искате да задълбочите връзката си с такъв човек, имайте предвид, че накрая можете да се почувствате употребен емоционално. Тези хора имат високо самочувтсвие и не се интересуват от чуждата оценка за персоната им. Можете да ги познаете по липсата им от близки приятели.

Обсебваща привързаност

Този тип партньори се държат така, сякаш времето ни с тях изтича с всяка една секунда. В началото уж всичко изглежда нормално, но със задълбочаване на отношенията ни той/тя започва да иска да бъдем неразделни ден и нощ и ако случайно си имаме самостоятелни планове, започват да ни обвиняват, че не го/я оценяваме достатъчно. Следва усилваща се параноя и редовни сцени на ревност. Следят ни телефонните разговори, съобщенията, кореспонденцията в Интернет... Освен това фабрикуват различни „улики", които доказват „нашата измяна". Ако държим на тази връзка, най-добрият начин да се справим с подобна ситуация е да установим определени границите в отношенията. Например всеки четвъртък си е мой ден и не давам обяснения как го прекарвам!

Останалото прочетете в Tialoto.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
За да се разбираме
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата