Отношенията със съседите са пословични що се отнася до трагикомични ситуации. Не случайно около темата за междусъседските войни са създадени толкова много комедийни сериали като „Етажна собственост" и „Столичани в повече". Всичко може да започне с невинни спорове около паркоместата пред блока, силната музика късно вечер и да завърши с грозни скандали и кроене на планове за отмъщение.
За да не се стига до там, вземете мерки навреме . Ето някои предложения:
1. Опитайте се да говорите директно със съседа си, ако той е достатъчно цивилизован. Подходете към индивида любезно, без нападателен тон и обвинения. Фокусирайте се върху това, така да представите проблема, че съседът ви да види нещата от вашата гледна точка. Може вие да сте мислели, че той го прави нарочно, а всъщност да не е бил наясно, че ви притеснява с действията си.
2. Ако въпреки разговора, съседът ви продължава да нарушава спокойствието ви, записвайте си кога и какво е направил. Тези записки може да са ви от полза в бъдеще, когато трябва да докажете конкретни случаи на несъобразителност от негова страна, защото по време на конфликт емоциите може да ви попречат да си спомните определени детайли, свързани с оплакванията ви.
3. Ако не можете да се справите сами с проблема, помолете домоуправителя да ви съдейства. Той би трябвало да обясни като трето лице на нахалния съсед с какво точно нарушава реда и какви са възможните санкции.
4. В крайни случаи, се обърнете за помощ към полицията. Все пак безопасността ви е на първо място. Ако съседът отрича вината си, може да се опитате да заснемете с видеокамера нарушението.
Вижте останалите съвети в Tialoto.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.