Около 40 процента от жените са опитвали аналния секс, а малък процент от тях го практикуват редовно. Почти няма случай, в който партньорът ви да не си е поискал да влезе отзад. За някои дами това е незабравимо удоволствие, а за други болезнен акт на проникване.
Понякога, когато си доставяме удоволствия от сексуален характер, пренебрегваме риска, който носят със себе си. Какви рискове за здравето крие практикуването на анален секс?
Той е смятан за една от най-рисковите форми на секс. Ето защо:
Когато практикуваме анален секс, винаги трябва да ползваме лубриканти, тъй като при ануса няма това естествено овлажняване, характерно за вагината. Сухото проникване може да разкъса тъканта, разположена във вътрешността на ануса, което позволява на бактериите да проникнат в кръвния поток. Това крие риск от полово предавани инфекции, включително и ХИВ.
Проучвания сочат, че при анален секс рискът от полово предавани болести е с 30% по-висок в сравнение с вагиналния секс.
Тъканта в ануса не е толкова добре защитена, колкото външната тъкан около него.
Човешкия папиломен вирус може да доведе до образуването на анални брадавици и рак.
Анусът е място, в което има много бактерии. Дори и двамата партньори да не страдат от полово предавани инфекции, бактериите биха могли да предизвикат подобни.
Възможно е след практикуването на анален секс да се появи кървене от ануса, което да се дължи на хемороиди, разкъсване или перфорация на дебелото черво.
Трябва да се избягва устен контакт с ануса, защото това може да доведе до появата на херпеси, хепатит и други болести.
Анусът е обграден от пръстеновиден мускул, наречен анален сфинктер. При повтарящ се анален секс е възможно този мускул да се отпусне и това да доведе до невъзможността да задържаме изпражнения.
Проникването във вагината след анален секс може да доведе до вагинални инфекции и инфекции на пикочните пътища.
Съвети как да се предпазите от рисковете прочетете в Az-jenata.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.