Ако до този момент сте се чувствали неудовлетворени от всяка работа, на която сте били, това е сигурен знак, че е време да започнете своята мечтана работа. Дори да имате талант, образование и желание да работите на определена позиция, това едва ли ще се осъществи, ако се провалите още на интервюто за кандидатстване. Не забравяйте, че това е вашият шанс и че трябва да се представите в такава светлина, че да убедите вашите работодатели да ви наемат.
Ето и няколко трикове и съвети, които ще ви помогнат:
1. Фокусирайте се върху своята автобиография.
Всички търсещи работа знаят, че впечатляващите квалификации в автобиографиите определено ги открояват от останалите кандидати. Един обикновен текстов документ не е достатъчен, за да привлече вниманието на шефа. Резюмето е също толкова важно, колкото и останалото съдържание, особено ако кандидатствате за творчески позиции. Работодателите искат да получат информация не само за уменията на даден човек, но и за неговото внимание към детайла.
2. Никога не квалифицирайте себе си като „безработни“.
Ако освен автобиография прилагате и резюме към своето представяне, то със сигурност трябва да избегнете евентуални несъответствия. Хората често забравят, че това, че не работят на пълен работен, не означава, че са безработни. Свободната практика, доброволният труд и еднократните проекти, свързани с търсената област, също се смятат за работен опит.
Останалите може да прочетете в Tialoto.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.