Намирането на сериозен партньор, който да бъде с вас „и в добро, в и лошо”, никак не е лесно. Понякога проблемът е, че човек има прекалено високи критерии, които много малко хора (свободни) биха покрили. Ето защо много мъже и жени се изправят пред дилемата: „Трябва ли да отстоявам желанията си, дори да остана сам/а, или е по-добре да се задоволя с нещо по-малко, но да имам човек до себе си?”.
Съветът на експертите е необвързаните хора, които търсят дълготрайна любов, да запазят минимум три от своите критерии. Външният вид и парите обаче трябва да бъдат премахнати от „списъка с желания”, сочи ново ръководство за връзките. Доктор Ти Таширо е професор по психология в Университета на Мериленд и автор на книгата „Science of Happily Ever After”.
Според него проблемът на мъжете и жените е, че те „искат всичко” от човека отсреща, затова в крайна сметка се оказват с „едно голямо нищо”. Професор Таширо смята, че хората трябва да се съсредоточат върху търсенето на желаните личностни характеристики у своя евентуален бъдещ партньор и че самите те държат ключът към устойчивата любов и сексуалното желание.
Всъщност самият човек трябва да притежава много качества, за да успее да намери точния партньор. Някои от качества са: да бъде учтив, гъвкав, да може да се доверява, да бъде добродушен, да може да прощава, да има голямо сърце и да бъде толерантен. Терминът „невротизъм”, от друга страна, описва точно това, което пречи на всеки мъж или жена да намери своята половинка.
Хората, склонни към тревожност, депресия, объркване, емоционална нестабилност и несигурност, определено не са най-желаните партньори. Всъщност именно несигурността е определена като нещото, което най-много може да попречи на една дълга връзка. Откритостта от друга страна също може да предизвика бедствие във взаимоотношенията, когато се комбинира с ниски нива на съзнателност.
Още по темата можете да прочетете в сайта на Tialoto.bg.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.