Според една широко разпространена теория двама души трябва да поживеят заедно за известно време, преди да решат да си се врекат във вечна вярност.
Според друга, по-малко известна теория обаче, заживяването под един покрив често става причина за отлагане на темата „брак“.
Около 60 на сто от всички двойки обикновено заживяват заедно преди да се оженят, считайки това за един вид тест, дали съюзът им би издържал в бъдеще.
Съвременните хора обаче все по-масово имат страх от дългосрочни ангажименти и част от тях решават удобно, че съжителство е напълно достатъчно за създаването на семейство и така всъщност не стигат до олтара изобщо.
Ето защо е безсмислено да заживявате с половинката си преди брака, особено ако държите на такъв:
1. Съжителство е трудно изпитание в началото
Хората казват, че в любовта всичко трябва да е лесно, но това не важи за влюбените, които решават да заживеят заедно. Изведнъж те се сблъскват с куп битови проблеми и без значение колко перфектна е била връзката им преди това, с живота под един покрив се появяват и първите конфликти и се налагат първите сериозни компромиси във връзката.
Тези проблеми могат да бъдат решени с открита дискусия, но има шанс двамата така и да не нагодят навиците си на живот и цялостната им комуникация да пострада. Основното е, че със заживяването под един покрив, лека-полека си отива романтиката, а много често влюбените решават да се оженят именно в най-романтичния си период.
2. Има и други начини да тествате съюза си
Има много други начини (различни от съжителството), с които можете да тествате връзката си. Такива са кръстосаните срещи със семействата ви. Почивките или уикендите, прекарани заедно.
Ако вие си пасвате с родителите на партньора си и харесвате техните семейни традиции, значи вие ще се впишете в тяхната фамилия лесно. Ако обаче не можете да ги понасяте, трябва да си имате едно наум.
Още по темата можете да прочетете в Tialoto.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.