След един неуспешен брак, мисълта да предприемете отново тази стъпка, може да ви се вижда абсурдна. Може би притесненията за нов провал са основателни. Кои фактори могат да се окажат разрушаващи?
Съвместно родителство
Когато партньорите имат деца от предишните си бракове или връзки, много е възможно да се появят проблеми с лоялността и съперничеството. Дали се отнасяме еднакво към всички деца, или само едните деца са приоритет? Има втори бракове, в които само единият от партньорите има деца. Това също може да е предпоставка за бъдещи проблеми, ако децата не приемат новия член на семейството или пък той не обича деца. В някои случаи дори бившите партньори започват да манипулират ситуацията, като не дават децата на майка им/баща им, което също води до напрежение.
Бившите съпрузи все още могат да бъдат приоритет
В някои случаи при вторите бракове, бившият съпруг/а може все още да е приоритет, дори когато новата половинка трябва да има това предимство. Или по-лошо – все още да са налице емоции към него/нея. В такива случаи, ако това не се промени в кратки срокове, конфликтите са неизбежни между новите съпрузи. Разбира се, че ако има деца, бившите партньори е важно да поддържат комуникация, но не бива бившите половинки да бъдат допускани да саботират новите ви взаимоотношения.
Емоционален багаж
Ако предишният ви брак е приключил, защото половинката ви е изневерила, не е била лоялна с парите и т. н. то този проблем би могъл да повлияе и на втория ви брак, дори да няма такива предпоставки отново да се случат тези проблеми.
Повече по темата може да прочетете в Az-jenata.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.