Screamworks: Love In Theory And Practice е продуциран от Мат Скуер (Matt Squire), работил съвместно с групи като Panic At The Disco, 3OH!3 и The Used. Him решават да се доверят на професионализма му, тъй като са впечатлени от неговата креативност, доловима във всеки негов проект.
Фронтменът Виле Вало (Ville Valo) споделя: „Много продуценти се опиват да окажат стилистично влияние върху артистите, с които записват. Maт дава голям брой идеи и предложения, но той не налага мнението си, а е напълно безкористен и винаги се стреми крайният продукт да е успешен.”
Замисълът за Screamworks е албумът да има звучене, наподобяващо класическите албуми на Depeche Mode - Violator и Songs Of Faith And Devotion – меланхолични и същевременно подтикващи те да танцуваш. Виле разказва: „Беше доста откачено да работиш по 18 часа на ден в продължение на година и половина. Наистина наблегнахме на всеки малък детайл и не оставихме недовършена задача. Надявам се да проличи.”
HIM планират да стартират турне в средата на февруари, със съвместни изяви с Jane’s Addiction и Faith No More в Австралия. След това HIM ще посетят Великобритания, а в средата на март ще се отправят към Северна Америка.
За щастие на всички фенки Вало албумът ще може да бъде намерен и на българския музикален пазар.
Плейлистът на албума можеш да си припомниш от тук, а видето към първият сингъл Heartkiller да гледаш тук. Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.