Въпреки абсурдния начин за разпространенито на билетите, промоционалните пропуски са изчерпани и са останали само такива на цена от 45 лева.
Билети се продават само на касата на организатора Нова Музиклана Агенция на ул. Опълченска, блок 54, пон.-нед., 15:00-21:00 и на etickets.to.
При това положение леко се обесмислят усилията човек да си купи билет от 45 лева, при положение, че може да го стори за 50 на мястото на събитието - зала Христо Ботев.
Това ще е втори концерт на Paradise у нас, като първия през 2005-та година мина прекрасно (като изключим 4 часовото закъснение) и феновете нямат търпение да гледат групата отново.
Paradise Lost са една изключително комплексна група. Не само заради имиджа си, но и заради цялата си история.
Принципно можем да я разделим на 3 периода. Отначало започват като death/doom metal, от основаването си през 1988 в Халифакс, Англия и първите им три албума, Lost Paradise(1990), Gothic(1991), Shades Of God (1992) са издадени с този почерк.
През този период албумите на групата са повлияни от death metal групи като Kreator, Celtic Frost, Candlemass, Death, Morbid Angel, and Repulsion. Звука е мощен, с почти изцяло китарно звучене. Вокалите са ревящи.
В албума Shades Of God вече се забелязва тенденция към промяна на посоката и със следващите два албума, Icon и Draconian Times, групата е клафицирана от критиците като пионери на стила gothic metal. Набляга се повече на мелодията, присъстват и женски чисти вокали както и симфоничен оркестър в албума Gothic.
Следващият период на групата е свързан с издаването на шестия студиен албум, One Second, който доста изумява публиката, но в крайна сметка е приет добре. Вокалистът Ник Холмс изоставя ревящите вокали и се насочва към съществено по-чисто пеене. Музикантите започват да експериментират в стил Depeche Mode synth pop и electronica. Албумът донася много нови фенове на групата за сметка на стари фенове, които предпочитат твърдия стил.
Все пак се утвърждават като много популярна група на европейската сцена, специално в Швеция, Германия и Гърция, но както и в предишни години не могат да постигнат желания успех в родината си, Англия. Експериментите продължават и в следващите два албума, Host и Believe In Nothing, като във втория си връщат тежкия звук. Със следващия албум, Symbol Of Life, бандата се връща към метъл корените си.
Албумът Paradise Lost (2005 ) е с нов лейбъл, и продължава линията хеви-електроника, но се забелязват тенденциите към връщане към стария култ и следващите два албума са издадени именно в този нюанс, In Requiem(2007) и най-новият им, Faith Divides Us - Death Unites Us ( 2009 ).
За In Requiem групата печели наградата на Metal Storm Awards 2007 за най-добър gothic metal албум.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.