IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

D2 свирят на два големи фестивала в Чехия

Най-популярната рок банда у нас ще печели фенове на най-големия фест в Чехия

D2 свирят на два големи фестивала в Чехия

След  по-малко от две седмици най-популярната българска рок банда ще лети за Чехия за да свири на два големи летни фестивала.

Турнето на D2 започва на 1 юли с концерт в един от най-популярните рок клубове в Прага. Ден по късно (2 юли), D2 свирят на основната сцена на Basinfest в Прага. Това е няколко дневен голям фестивал на екстремната музика, a малко след D2 програмата продължава с британските легенди Venom.

На 5-ти юли D2 са част от програмата на Rock For People. Фестивала се провежда на 100 километра от Прага, първото му издание е през 1999-та година и със своите 8 сцени и десетки хиляди посетители е най-голямото събитие на открито в Чехия.

Тази година големите хедлайнери са Muse, а D2 ще се представят на една сцена със Suicidal Tendencies, Tricky, The Prodigy, The Subways, Morcheeba и други.

По време на турнето си D2 ще представят някои чисто нови песни, които в момента записват за предстоящ албум. От няколко месеца, бандата се е усамотила в бивша правителствена резиденция сред вдъхновяващата природа на Осоговската планина и активно композира и записва нова музика.

Новите песни ще бъдат „тествани” на фестивал за екстремна музика и на един типичен летен фестивал, посещаван от фенове на всякакъв стил музика.

Междувременно в България D2 приключиха турнето си в U Ch00se на в рамките на информационната кампания за профилактика на сексуално предавани инфекции. На тази кауза D2 посветиха парче, което носи името на кампанията и ще бъде част от предстоящия албум на групата.


Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата