Състезанието за най-добра песен на 2009-та година се провежда в Москва, след като Дима Билан спечели конкурса за 2008 в Белград с песента “Beliеve”.
„Illusion” е една от 18 песни от първият полуфинал, претендиращи за участие във финала на престижния конкурс.
Девет от тях, чрез вота на зрителите и жури се класират за големия финал на 16 май. Екипът на Краси Аврамов за Москва е Ани Лозанова, уникалната солистка на ансамбъл „Българе” Албена Вескова, както и Петя Буюклиева.
Другите двама на сцената ще бъдат танцьорите на кокили от Stilt World.
На 12 май по време на първия полуфинал зрителите на БНТ в България нямат право да гласуват за българската песен.
След представянето на последната конкурсна песен, в продължение само на 15 минути зрителите ще могат да гласуват чрез обаждания и sms-и. Във вота на зрителите на 12 май участват само държавите от първият полуфинал плюс Великобритания, Германия и Испания.
Участници в първият полуфинал 12 май: Aндора, Aрмения, Беларус, Белгия, Босна и Херцеговина, България, Израел, Исландия, Македония, Малта, Португалия, Румъния, Tурция, Финландия, Швейцария, Швеция, Черна Гора, Чехия.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.