IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Идват победителите от Гуча

Kristijan Azirovic Orkestar с концерт на 24 януари

Снимка: PR

Снимка: PR

Виртуозният тромпетист Кристиян Азирович, спечелил престижния приз "Prva Truba Guće '13", и неговият оркестър ще свирят на живо за първи път у нас. Това ще се случи в голямата зала на Mixtape 5 на 24 януари.

Сръбският оркестър се сформира през 2005 г. и се състои от девет музиканта. През последните години трубачите се утвърждават като победителите на Гуча - малкото сръбско градче, дало името на най-мащабния балкански фолклорен фестивал за духова музика.

Там ежегодно от 53 години насам се надсвирват повече от 160 музиканта, оцелели след елиминации между почти 2000 любители на тромпета и духовите инструменти.

Кристиян Азирович печели наградата за най-добър тромпетист, а неговият оркестър надсвирва всички останали през 2008, 2009, 2011, 2012 и 2013 г. Всичко това го нарежда до имена като Горан Брегович и Бобан Маркович.

Преди тях на сцената на клуба ще бъде представена магията на родопската музика с "Тъпани и Гайди". Момчетата във формацията, които не са облечени в носии, не носят потури и кожени калпаци, са Хорхе и Бъни от Оратница, Росен, Лазар и Григор от проекта "101 каба гайди". Сред мъжката компания със своя глас се откроява Валентина Добрева.

В балканската вечер на 24 януари ще се включат и дижеите от Babylon Mechanics Crew.

Концертът се организира със съдействието на Koncerti.bg, а цените на билетите на предварителна продажба са 8 лева. В деня на концерта те ще бъдат 10. Пропуски могат да се закупят от мрежата на Ticketstream Bulgaria.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата