Последният архонт Манджуков и Лудото Коле поп Пловдивски Мисля си, че у нас до този логичен извод би стигнал всеки непредубеден човек като гледа как масово разни и разнообразни типове от престъпното криминално, политическо и икономическо бунище(български "елит") се кичат, като бушмени с мъниста, с някаква измислена църковно-идиотска титла "архонт"*. При това тези мизерници и отличници в ограбването на доскоро общонародното богатство - наричано за пред хората социалистическа собственост - се правят на църковници с публична безсрамност на циганките проститутки от околовръстното бойково шосе на София.
Няма да им придиряме чак толкоз та да се замисляме, че тези пишман църковни ктитори са от рафинираните джелати от червеното гестапо Дължавна сигурност, нито че бяха агресивни и войнстващи атеисти, чийто единствен пример и бог беше сифилистика тов. Ленин, нито дори, че дължат имането си на окрадения труда на няколко поколения, но ще се замислим защо и как хора като Лудото Коле Пловдивски Митрополит и носител на свински Ролекс или ченгето в расо Галактион пренебрегват християнския морал и изпразват от съдържание смисъла на БПЦ, която и без тях бе сведена от комун. онанистите до жалката роля на обслужваща властта слугиня. След тези скверни мисли на скромен божи пасом логично е да стигна до извода от заглавието - да бъда ли в една църква с продажден, педерастки и антихристки клир като нашия, който безсрамно се продава на търговци, престъпници, безбожници, и на всичко отгоре ги облича, едва ли не, в благороднически титли.
* Как се става "архонт"
Като разгледа писмо на Пловдивския митрополит Николай с приложено извлечение от протокол на Пловдивски епархийски съвет с правилата за утвърждаване и присъждане на почетното звание "архонт" за одобрение от Св. Синод, Св. Синод Р Е Ш И: І. Одобрява решението на Пловдивския епархийски съвет относно правилата за утвърждаване и присъждане на отличието "архонт" със следните добавки:
1. Отличието "архонт" може да получи за особени заслуги към БПЦ само православен християнин;
2. Отличието "архонт" може да бъде давано само от Епархийския митрополит по решение на Епархийския съвет;
3. За дарените средства по т. 3 и т. 4 от Раздел ІІ - начинът на тяхното придобиване не трябва да противоречи на християнския морал и на добрите нрави, проповядвани от БПЦ.
ІІ. Прие ПРАВИЛНИК за принципите и правилата за отличаване на заслужили православни християни с отличието "архонт", както следва:
1. Отличието "архонт" може да получи за особени заслуги към БПЦ само православен християнин;
2. Отличието "архонт" може да бъде давано само от Епархийския митрополит по решение на Епархийския съвет;
3. Почетното звание "архонт" се присъжда за видими, доказани и направени публично достояние заслуги по подпомагане дейността на Православната църква на територията на БПЦ;
4. Такива заслуги могат да са: - Изграждане на нови храмове, обслужващи духовните потребности на голямо множество миряни; - Ремонт и други форми на подпомагане на епархийски манастири до степен на възстановяване на монашеския живот в тях; - Устойчиво подпомагане на образователната и социалната дейност на Църквата, като например чрез изграждане и издръжка на образователни центрове, дългосрочно подпомагане на уроците по вероучение и неделните училища, изграждане и издръжка на социални кухни, сиропиталища, приюти и др. подобни благотворителни институции; - Проявена изключителна гражданска активност в сферата на религиозното просвещение и значим интелектуален или творчески принос, при който удостоеният е вложил не материални, но духовни ценности, вложил е всичките си способности и таланти за прослава на Бога и благото на св. Църква.
5. За дарените средства по т. 3 и т. 4 - начинът на тяхното придобиване не трябва да противоречи на християнския морал и на добрите нрави, проповядвани от БПЦ. 6. Удостояването с това почетно звание е свързано с възлагане на отговорност. Църквата очаква удостоените с него лица занапред да бъдат за пример на останалите миряни, включително със смирение и скромност, да влагат още по-голяма ревност в защитата на Православието, да отстояват публично православните ценности и с примерен живот да доказват, че са достойни за полученото отличие.
В този смисъл удостояването с това звание не създава неравенство спрямо останалите миряни или ако създава такова, то е неравенство в отговорностите. От архонтите си Църквата очаква повече от останалите. ІІІ. Прие богослужебно последование за отличаването с архонт, каквото е в употреба в другите Поместни автокефални църкви, в които съществува отличието архонт.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.