Унгарският министър председател Виктор Орбан буквално разсипа Брюкселските управници! Пред унгарци в румънския град Байле Туснад той заяви: "Брюксел пропилява седмици, за да определи размера на клетките за кокошки, да принуди фермерите да слагат играчки в свинарниците или да се тревожат, че душевният покой на гъските е важен европейски проблем докато в същото време стотици хиляди граждани губят работата си, гледат как рухва финансовата им система и чувстват, че става все по-трудно и по-трудно да оцеляват"!
"Кризата е криза на Брюксел. Брюксел е основната спънка да се намерят пътища за разрешаване на икономическите проблеми!"!!
През март т.г. Орбан оспори авторитета на Барозу и компания, като ги обвини, че са само изпълнители, понеже не са избирани от никого...в резултат на което ЕК веднага блокира близо 500 млн. евро за Унгария!!! Но унгарският премиер не се уплаши! Който е бил в Брюксел знае за какъв гигантски хайлазлък, корупция, лапане и безмислен труд иде реч! Изобщо не искам да коментирам и новопостроените "грамади" на ЕП и ЕК, пред които бледнеят и най-помпозните архитектурни творения на болшевизма. В тази връзка се сещам как преди години малкият ми син все бъркаше Европейския със Съветския съюзи:)! Детето на 5 годинки, а явно баба му все за СССР му е говорила, та то все ме подпитваше- Тате, тате...каква е разликата между двата "съюза"! Никаква, тате...отговарях му без да се замисля...а ето - прав съм бил:)!
Между другото- цялата дандания е заради опитите на Орбан да води някаква що годе самостоятелна политика. Мотивирайки се с кризата, а също и с пълното си мнозинство в Унгарския парламент лидерът на дясната партия ФИДЕС и премиер Виктор Орбан предложи пакет от мерки за подобряване на ситуацията в страната му! Някой от тези мерки бяха: по-силен контрол върху съдебната система и пълен контрол върху националната банка!
Веднага наскачаха купища ЕВРЕопейски либерали и демократи и обвиниха Орбан, че подкопавал устоите на демокрацията и прочие изтъркани глупости. А истината е, че никой вече не е свободен да управлява собствената си държава. Как така контрол на банката? Ама нали тогава ще ограничат кредитите и робите ще станат по-малко роби!!! Това световните кукловоди и брюкселските им прислужници не го позволяват. В името на демокрацията....че в кое друго име!!!
У нас Жан Виденов беше пръв и единствен, който се пробва да направи нещо подобно и то много преди да сме и помирисали ЕС! Може на някой да не им харесва, но това е истината. Доста аспекти от историята на Виденовото управление още дълго ще бъдат с печат "строго секретно", като например опитите за връщане на целия външен дълг и т.н. Та - всички помнят какво стана през 1996-1997........как ни го "набиха" световните кукловоди, пардон- финансисти!!!
А колкото до сегашните ни управници- няма как да не се изкуша да ги спомена:)! Та - като ги видя и все се сещам за император Калигула /всъщност се казва Гай Цезар Германик/ и конят му Инцитат, който бил провъзгласен за сенатор. Така Калигула показал на сенаторите, че са обикновени кукли на конци. Та- сегашните ни управници не са нищо повече от едни Инцитати, "назначени" тук с посланието "Надежда всяка забравете"!!!
... Та - стискам палци на Виктор Орбан и се надявам да НЕ ОСТАНЕ САМ СРЕЩУ ЛАМЯТА!!!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.