Така се изкривява пространството и космическите кораби го преодоляват без ограничението на скоростта на светлината. Това може да се използва за космически полети през изкривено пространство. Скоростта на светлината няма да е ограничение за тези космически кораби.
Гравитомагнетизмът е част от Общата теория на относителността (ОТО). Кръговия светлинен поток се създава в специална система призми с пълно вътрешно отражение с мощен лазер и специална оптика. Щом натрупаната светлинна енергия достигне нужното ниво изкривява пространството, континиума.
Космическите кораби могат да преодоляват пространството с тази технология. Така се преодолява ограничението на максималната скорост на кораба до скоростта на светлината.
За да се изкриви пространството около кораба са нужни около 4ГВтч(4 000 МВтч) енергия за тон маса. Точното количество енергия зависи от размерите на космическия кораб.
За малък космически кораб(КК) с маса от няколко тона е нужна енергия от порядъка на десетки ГВтч.
За КК с маса от десетки тонове необходимата енергия е от порядъка на стотици гигават часа.
За КК с маса от стотици кораби са нужни хиляди ГВтч енергия.
За КК с маса от хиляди тонове са нужни десетки хиляди ГВтч.
Това е напълно възможно, лазерите и оптична система за натрупване на концентрираната светлинна енергия могат да го постигат. Зареждането на оптична система с мощен лазер става с продължителна работа на лазера. От един до няколко дни са достатъчни за зареждане на оптичната система за създаване на гравитомагнитно поле в зависимост от големината и масата на апарата, ако се използва 100МВт-ов лазер. Има и по-мощни лазери или пък може да се използват комплекс от по-маломощни лазери, така че да се постигне повече мощност. Те са нужни за по-големите космически за да се съкрати времето за зареждането им със светлинна енергия.
За корабите от по стотина тона с 10х100МВт лазери ще ни трябват за зареждане десетина дни вместо стотина с 1х100МВт лазер.
Така за няколко хиляди тонен КК ще идат години, ако зареждаме само с един 100Мвт лазер, но ако ползваме десетки 100МВт лазери ще ни стигнат стотина дни до една година. Това е напълно приемлив срок.
С още по-мощни лазери или по-голям комплекс от лазери може да съкратим времето за зареждане до десетина дни.
Най-големите космически кораби, които сега е технически възможно да се построят на земята са от милион тона с дължина от около километър.По-големи космически кораби и комплекси ще трябва да се строят в космоса в безтегловност.По-лесни за изграждане са космически комплекси от модули подобно на космическите станции.
Изграждането на тези космически градове е нужно за същинското овладяване на космоса. Те ще са бъдещия космически дом за човечеството, което ще се разсели из космоса.Те ще важни и за колонизацията на необитаемите планети. Тъй като до пригаждането им за живот - промяна на състава на атмосферата, производството на нужната вода и газове, залесяването, заселването на земна флора и фауна, те ще основната база за космонавтите и флота работещи по преустройството на планетите.
Всяка добре развита индустриална страна може да строи космически кораби.Дори България би могла, ако бяхме като преди 22 години, с развита промишленост.Космическото ни бъдеще ни чака. Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.