Ако след седмици редовни упражнения във фитнес залата все още не е постигната целта „плосък корем”, може би последният липсващ елемент от програмата за тренировка е тичането?
Изследване на Duke University Medical Center от 2011 г. сочи, че аеробните упражнения и най-вече тичането, са много по-ефективни спрямо силовите упражнения, когато става въпрос за премахване на висцерални мазнини – опасните адипозни тъкани, видими в областта на корема и ханша.
Тези мазнини обграждат жизненоважните органи в коремната кухина и повишават риска от заболявания като диабет тип 2,сърдечносъдови и други здравословни проблеми.
Висцералните мазнини са по-голям рисков фактор за здравето, отколкото общото повишено телесно тегло и единственият начин да се премахне тази заплаха е да се отстрани тази зловредна група натрупвания.
За щастие, висцералните мазнини се топят по-бързо от подкожните мастни депа, поради активната си природа, а с тях изчезват и асоциираните рискове за здравето.
Участващите в изследването на Duke University пробягват по 20 км седмично, за период от 12 седмици, в рамките на 80% от максималният си сърдечен ритъм. Натоварване с по-нисък интензитет би донесло същите резултати, но за по-дълъг период от време, споделя ръководителят на изследването Крис Слентз.
Останалата част от материала може да намерите на Puls.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.