Изследвания на ендокринните проблеми в национален аспект показват, че близо 50% от българите имат дадени проблеми със структурата на щитовидната жлеза. Увеличават се и случаите на автоимунното заболяване тироидит на Хашимото и то на все по-ранна възраст.
Холистичният поглед върху причините за дисфункция на щитовидната жлеза посочва много „провокатори”, които с времето дават негативното си отражение върху нея: освен замърсяването на околната среда, нелекувани хронични възпаления, недостиг на хранителни и минерални вещества, тук влизат и дълго натрупваната умора и неумение да се разтоварваме от напрежението в работата, потиснатите емоции, усещането за неразбиране от околните или попадане в капана на конфликтни взаимоотношения и още много други стресови ситуации, типични за нашето ежедневие.
Със сигурност не се замисляте обаче, че дори позата, в която голяма част от нас работят минимум 8 часа дневно – стегнати на бюрото, пред компютъра, също влияе отрицателно на здравето на щитовидната жлеза.
Седнали в една и съща позиция, часове наред, сами си причиняваме болки, напрежение и схващане в областта на врата, раменете и гърба. Често игнорираме дискомфорта, свързан с това и не обръщаме внимание на тялото си. Много от нас в стресови ситуации или в момент на уплаха, например при сблъсък с агресивно поведение, отново се стягат в областта на врата и раменете, като инстинктивна реакция за предпазване от евентуална травма (възможна или въображаема). Това блокиране на зоната - мускулите на врата са в спазъм - намалява и кръвоснабдяването на тъканите. В резултат се получава тъканно нервно нарушение и страда захранването на щитовидната жлеза. С времето това води до сериозни промени и до хронични заболявания на жлезата, свързани с нейната хипо- или хиперфункция.
Не е нужно да чакаме да получим подобен „червен сигнал” от тялото си, че съществуват сериозни проблеми, за които дори и не подозираме. Можем да се погрижим за релаксацията на мускулите и ставите си – както с повече движение, така и с допълнителен прием на подходящите минерални соли.
1. За да се предпазим от смущения в работата на щитовидната жлеза, можем да използваме комбинация от минерални соли за релаксация на врата и раменете. Препоръчва се от Шуслеровите терапевти за всички, работещи на бюро и пред компютър, както и на страдащите от продължителен, хроничен стрес в ежедневието си. Всеки ден вземайте по 5 таблетки от Шуслерова сол №1 калциев флуорид - укрепва ставните връзки, сухожилията, мускулите; сол №3 железен фосфат - намалява възпалението; и сол №7 магнезиев фосфат - действа болкоуспокояващо и релаксиращо. Солите могат да се вземат по 2-3 месеца на два курса през годината.

Коментар на Тръмп изстреля петрола над 90 долара за барел и потопи европейските борси
Румен Драганов: Войната няма да спре прилива на израелски туристи към България
Милена Кръстанова е новият изпълнителен директор на НАП
Залогът на Орбан върху батериите се превръща в главоболие преди изборите
Прогноза: Логистичните имоти в София ще привлекат засилен интерес от китайски инвеститори
Няма полза от КСНС, ракетите на Иран няма да достигнат България?
"Славия" попиля борещия се за спасение "Спартак" (Вн)
Централна емисия
Централна емисия
Три зодии ще имат невероятен късмет между 9 и 15 март
Славия писа четворка на Спартак Варна
Ман Юнайтед оскъпява сезонните билети, за да се връща на върха
Левски съобщи важна новина за Сангаре
Отложиха сложната операция на Малена Замфирова заради тежките счупвания
Историческо! Зографски с първи подиум в кариерата си
Контузията на Кристиано Роналдо се оказа по-сериозна
Празнични рецепти за 8 март
Билети за представления през март, април и май в Театър „София“ с 50% отстъпка
3-дневен пролетен детокс, който топи килограми
9 лесни за поддържане прически за заети жени
„Вътрешно съвършенство“ от Джим Мърфи
8 начина сами да зарадвате себе си за 8 март
Чартър на “България Еър” прибира туристите на два оператора от Дубай
Славия разгроми Спартак Варна с 4:0
Кандидатстудентска борса ще се проведе на 13 март във Варна
До края на април ще бъде изцяло подменено уличното осветление в кв. „Чайка“
Йотова назначи Николай Найденов за министър на регионалното развитие
Какво време ни очаква в събота?
Казахстан си постави амбициозна цел, за да върне тигрите в историческите им земи
Учени „опитомиха“ мълния в лабораторни условия
Пръстените на Сатурн може да са много по-стари, отколкото се смяташе
Могат ли космическите апарати да се ремонтират сами?
„Ядрена бомба“ от Космоса: Застрашава ли Луната астероид 2024 YR4
„Космическа медуза“ в небето: Впечатляващо изстрелване на Starlink от SpaceX