IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Джипитата поискаха повече пари от НЗОК

7,1% от парите за здраве отиват при тях, в Европа - до 30 на сто

Снимка: Булфото, архив

Снимка: Булфото, архив

Личните лекари настояват средствата за първична извънболнична медицинска помощ да станат 8 на сто от общите здравноосигурителни плащания на Националната здравноосигурителна каса /НЗОК/. Това се казва в обръщение, прието по време на Четвъртия национален конгрес по обща медицина.

Финансирането на първичната извънболнична помощ в 15 европейски държави още през 2008 г. е било в размер на 25-30 на сто от общите финансови средства, заделяни за здравеопазване, се посочва в документа.

В момента в България този размер е 7.1 на сто.

Лекарите настояват до 20 декември да им бъдат изплатени фактурираните дължими суми за август, септември и октомври за разликата в потребителските такси, плащани от пенсионерите, както и да се намери решение на проблема със здравнонеосигурените лица.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Здраве
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата