Puls.bg за шести път организира Форум бременност и детско здраве, който се наложи като водещо събитие, насочено към бъдещи и настоящи родители. На него водещи български специалисти, работещи в областта на майчиното и детското здравеопазване, ще дадат отговори на най-честите въпроси, свързани относно бременността, раждането, отглеждането на новороденото, грижите за бебето и детето. Един от лекторите е Деница Банчевска, която разкрива как се променят отношенията между партньорите с появата на детето.
Деница Банчевска е доктор по психология, психотерапевт и клиничен супервизор с образование и опит от САЩ. Защитила е докторска степен в областта на човешкото развитие и семейната психотерапия. Притежава сертификат за психотерапевт към националната психотерапевтична асоциация на САЩ (ААМFТ).
Има значителен опит като терапевт, супервизор и научен изследовател в продължение на 11 години към Щатския университет на Охайо (The Ohio State University), където се е учила от водещи психолози и семейни психотерапевти в глобален аспект.
Oсвен като терапевт, работи и като преподавател и супервизор в областта на психологията, социалната работа и фамилната терапия. Член е на Българския институт по фамилна терапия и на Дружеството на психолозите в България.
Г-жо Банчевска, какво се случва в семейството, когато се появи детето?
Раждането на дете обикновено се асоцира с дългоочаквана радост и положителни емоции. Всеки, който има опит, знае обаче, че детето идва и с много грижи и нови предизвикателства. Тази промяна изгражда нов тип партньорски взаимоотношения, които да осигурят баланс между интимните отношения в двойката, родителството и ефективната координация на усилия и ресурси за отглеждане на детето.